Pár malých rad na zimu

winter-potted-plants2


Prečo je ihličie hnedé?

Hnedé ihličie, ktoré v zime objavíme na ihličnanoch, môže mať rôzne príčiny. Hnednutie pri strede ihličnatého stromu je prirodzený proces, tak ako jesenné vyfarbovanie listnáčov pred opadaním lístia. Na opadavých drevinách sa obnovuje všetko lístie každý rok. Životnosť ihličia je od dvoch do sedem rokov, na mnohých druhoch dva až tri roky. Ihličnany neostávajú nikdy holé, pretože z nich opadáva len časť ihličia. Výnimkou je smrekovec opadavý, ktorý všetko ihličie obnovuje každý rok čo rok. V zime je tento druh ihličnanu úplne holý. V niektorých rokoch je hnednutie vplyvom počasia silnejšie. Hlavnou príčinou je prevažne silné kolísanie pôdnej vlhkosti a prudké zmeny teplôt, ktoré rastlinám narúšajú príjem živín.

Čítať ďalej...

Zazimovanie rastlín

Plants-That-Can-Make-Your-Garden-Beautiful-Even-in-The-Winter


Dreviny v nádobách, ktoré nechávate na balkóne počas zimy, musíte dobre ochrániť pred účinkami silných mrazov. Najmä druhy pochádzajúce z teplejších klimatických oblastí, mladé rastliny, ale aj niektoré citlivejšie odrody potrebujú v zime zvýšenú starostlivosť. Ešte pred príchodom prvých mrazov ich zazimujeme!

Čítať ďalej...

Cleansystem GARDENA

eurogreenCleansystem GARDENA Vám ponúka veľmi pôsobivý sortiment čistiacich výrobkov pre rôzne práce okolo domu a v záhrade. Týmto systémom si môžete ľahko oplachovať terasu, umývať vaše auto, umývať okná z vonkajšej strany alebo umývať záhradný nábytok. Rôzne násady, ktoré vám ponúka Cleansystem napríklad: kartáče a stierky zaisťujú jemné umývanie skla a intenzívne a efektívne drhnutie terasy. Tento systém je navrhnutý tak, aby ste si mohli veľmi ľahko a rýchlo kombinovať  už Vami zakúpené produkty s ďalšími novými od značky GARDENA

Aj tento systém, ktorý ponúka značka GARDENA Vám vieme dodať podľa vašich požiadaviek. A v prípade potreby Vám poradíme ako tento produkt čo najlepšie používať.  

Jednoducho, ľahké umývanie rôznych povrchov a predmetov.

Cleansystem GARDENA  Cleansystem GARDENA  05671-20-S-001-15cm  

Cleansystem GARDENA  Cleansystem GARDENA  05574-20-L-006-36cm  

S paradajkami proti hrdzi!

rustedKeď pri koncoročnom upratovaní nájdete na záhrade zabudnuté zhrdzavené nožnice na strihanie stromčekov, alebo iné záhradné náradie, na ktorom je už trocha hrdze a treba ho očistiť, tak sa ničoho nebojte!  Postačí Vám len obyčajná paradajka!

Čítať ďalej...