Sauna a jej blahodárne účinky na náš organizmus.

sauna 01Už sa nám rozbehla jar v plnom prúde a človeku sa vracia chuť do života. Príroda sa nám prebúdza a ožíva aj ľudský organizmus, ale s jarou tak tiež prichádza aj známa jarná únava. Vyčerpaný organizmu sa po dlhom zimnom období nedokáže okamžite vyrovnať so zmenou počasia a navyše sa nám predlžuje aj deň. Nie len správna strava a šport nám môžeme dobre ovplyvniť fyzické, ale aj duševne zdravie. Nebude na škodu, keď svoje telo pripravíme na očistu od zimného balastu (v tejto dobe sa tomu hovorí aj detoxikácia) .

Jedná dobrá rada ako si svoje telo pripraviť na očistu po zimnom období okrem športu a zdravého jedla je, že začneme navštevovať saunu.

 

sauna 02Klasická sauna môže veľmi dobre podporiť vnútornú detoxikáciu nášho organizmu.

Mnohí ľudia nie sú zvyknutý na saunovanie a vnímajú účinky sauny ako príliš silné. V súčasnosti existuje toľko možností saunovania, že každý si môže vybrať podľa svojej chuti. Dokonca je vedecky podložené, že saunovanie má blahodarne účinky na naše zdravie. Tak ako každý z nás má individuálnu konštitúciu, vlastnú potrebu tepla a určitý stupeň trénovanosti, tak individuálne je možné meniť aj podmienky v saune.

Ako často by som sa mal (a) saunovať.

sauna 03No, Pravidelne! Je naozaj zábavné dvakrát do týždňa sa komplet uvoľniť, oživiť sa zvnútra i zvonka. Ideálne sú dve dávky po 8 – 10 až 15 minút bez preháňania, najlepšie v sede. A nezabudnite na úpravu svojho jedálneho lístka: sýte jedlá nahraďte zeleninou, jarnými šalátmi a nezabúdajte aj na to, aby ste jedli dostatočné množstvo ovocia. Hlboké uvoľnenie by ste mali využiť ako dobrú regeneráciu a prípravu svalstva, ktoré môžete najlepšie hneď na nasledujúci deň zaťažiť intenzívnejšie ako v iné zimné dni. Vášmu zdraviu to len prospeje. Zaženie to aj jarnú únavu. Ale predovšetkým sa budete dobre cítiť a Vaše telo bude úplne v novej jarnej pohode.

Touto cestou Vám veľmi radí a ochotne poradíme, ako rýchlo sa dostať ku kvalitnej saune - Happy Sauna

V prípade záujmu nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky.